Allen-Bradley 1489-M1C016 – UL489 1.6 A Miniature Circuit Breaker | JUAL Allen-Bradley 1489-M1C016 – UL489 1.6 A Miniature Circuit Breaker; 1489-M Thermal-magnetic Circuit Breakers, Standard configuration, AC, 1 Pole Configuration, Trip Curve C, UL/CSA Max. Voltage: 277V AC, 48V DC ; IEC/EN Max. Voltage: 230V AC,1.6A