Allen-Bradley 1489-M3D016 – UL489 1.6 A Miniature Circuit Breaker | JUAL Allen-Bradley 1489-M3D016 – UL489 1.6 A Miniature Circuit Breaker; 1489-M Thermal-magnetic Circuit Breakers, Standard configuration, AC, 3 Pole Configuration, Trip Curve D, UL/CSA Max. Voltage: 480Y/277V AC , IEC/EN Max. Voltage: 400V AC,1.6A